חברת אמזון מבצעת בימים אלה ניסוי משלוחים בזמן אספקה של חצי שעה מרגע הזמנה לבית הלקוח באמצעות מל”טים (מטוס ללא טייס)  “זה נראה כמו מדע בדיוני, אבל זה לא”.

כך תיאר מנכ”ל ומייסד אמזון ג’ף בזוס את שירות המשלוחים המעופפים של אמזון .  עבור חברה חדשנית כמו אמזון, הפיתוח נשמע שאפתני במיוחד: משלוחים שיגיעו לבית הלקוח בתוך חצי שעה מרגע הזמנתם באמצעות מל”טים (כלי טיס בלתי מאוישים, Drones)

השימוש במל”ט  עשוי לחולל מהפכה בעולם עדכונים, הדרכה ומידע בקמה וניהול אתרי מסחר אלקטרוני – ולספק מוצרים תוך חצי שעה. מנכ”ל אמזון, ג’ף בזוס, סיפר על הניסוי בתוכנית “60 דקות” בסוף השבוע.

בזוס העריך כי המל”טים ייכנסו לשימוש תוך 4-5 שנים. בינתיים, החברה ממשיכה לבצע ניסויים בשירות המהפכני וצריכה לקבל גם אישור רגולטורי. לשירות המשלוחים החדש קוראת אמזון: “Prime Air”. 

amazon-prime-air

Amazon-Prime-Air

משלוח ההזמנה ליעדה יתבצע  בטיסה אוטמטיתבעזרת GPS ע”י מל”טים, המעוצבים כמסוק בן שמונה להבים (octocopter).

“אין סיבה שהם לא ישמשו ככלי רכב למשלוח חפצים”, אמר בזוס מנכ”ל אמזון, “אנחנו יכולים לשאת חפצים במשקל של עד 2.3 ק”ג, כלומר 86% מהפריטים שאנחנו מספקים. טווח הטיסה של  ה- Prime Air ,  רדיוס של 16 ק”מ ממרכז האספקה.  המאפשר באזורים אורבניים שרותי שילוח לחלק ניכר מהאוכלוסייה”.