תהליכי המסחר האלקטרוני עוברים דרך מערכות מקוונות – המתאמות בין ההזמנה, הסליקה והמשלוח.

בדומה לכל זירת מסחר, השוק מורכב לא רק ממותגים גדולים הנעזרים ברשת בכדי לתמוך בחנויות שבשטח, אלא גם מחנות וירטואליות של יזמים  שגילו כי יש כאן שוק ופוטנציאל עסקי, ואפשרות להרוויח.

פתרונות מסחר אלקטרוני מאפשרים לעסקים קטנים בינוניים,  את האפשרות להגיע לשוק רחב, חסר גבולות כמעט. כך שאם חיפשתם הזדמנויות עסקיות שכאלו, יתכן שהן נמצאות מעבר לים. [מקור: גלובס]

 ISRAEL POST

 

למה?

  • מסחר מקוון מאפשר לכם להגיע לשווקים רחבים, לבחור את שעות העבודה שלכם לפי שיקולי נוחות ויעילות מירביות, לחסוך בזמני נסיעות ופגישות וכמובן לצמצם את העלויות הנוספות הדרושות לטיפול בחנות פיסית. אחרי שתבצעו את “שיעורי הבית”, תכירו את הצד הטכני ואת תחומי המיסוי, תוכלו להפעיל את החנות המקוונת שלכם ביעילות ובחסכון בשעות העבודה היקרות שלכם.

איפה?

  • אם מדובר בפריטים בודדים, האתרים המוכרים ביותר הם eBay ואמזון, אולם בפני מי שמעוניין לקחת את הנושא ברצינות ולפתוח עסק עצמאי מקוון, עומדת האפשרות לפתוח זירה משלו, אתר שהוא חנות וירטואלית.

איך?

  • היות שמדובר לא רק בפוטנציאל להקמתו של עסק קטן (או בינוני), אלא גם בייצוא לכל דבר, המעוניינים להקים חנות מקוונת שכזו, מוזמנים להיעזר בשרותי מכון היצוא או פתרונות מסחר אלקטרוני  המעניק הדרכות וליווי לאורך כל שלבי התהליך, והוא שילמד את היצואן המתחיל, כל מה שצריך לדעת, בין אם מדובר בשלבים הבירוקרטיים, ובין אם בנושאי המיסוי. כך למשל, כדאי בהחלט לדעת כי בכל עסקה המתבצעת מול לקוח בחו”ל, זכאי המוכר (ובתנאי שהוא עוסק מורשה), לקבל החזר מע”מ.
  • אם המשלוח הוא מה שנראה כמורכב ומסובך, גם כאן כבר יש התפתחויותו הקלות. משלוח מעבר לים הוא עניין של מה בכך, ובעידן המקוון רק מתבקש שגם כאן תגדל השליטה שלכם על המשלוח, מרגע שנפרדתם ממנו.
  •  דואר ישראל השיק בימים אלה שירות חדש בשם ECO POST, שרות למשלוחים של חבילות עד 2 ק”ג, הכולל מעקב וקבלת עדכונים לגבי סטאטוס המשלוח במחירים זולים במיוחד. בשלביו הראשונים השירות יתקיים מול ארה”ב, גרמניה, צרפת, בריטניה, ספרד, בלגיה, הולנד, קנדה, שוויץ, הונג קונג, שבדיה וברזיל, אולם הוא ימשיך ויתפתח בהמשך.