החנויות המקוונות נדרשות יותר ויותר כיום לספק חווית קנייה ממוקדת לקוח, במטרה להתבלט בדפי התוצאות של מנועי החיפוש בעולם המסחר האלקטרוני. אחת הדרכים היעילות ביותר להשגת מטרה זאת, הוא שילוב וידאו לתוך האסטרטגיה השיווקית של המותג שלך.

סרטוני וידיאו הם ההזדמנות להצגת המוצרים והגדלת החשיפה למותג שלכם. האסטרגיה השיווקית המועדפת היא הוספת תכני וידאו, לדפי מוצר, זאת הדרך הטובה לסגירת המכירות והגדלת ההמרות. בשילוב, תכני וידאו חברתי להעלאת המודעות למותג והגדלת קהלי היעד.

חמש אסטרטגיות לשיווק תכני וידאו היכולים לספק השראה לשימוש בחנות עדכונים, הדרכה ומידע בקמה וניהול אתרי מסחר אלקטרוני שלך.

1. וידיאו בדף המוצר באתר מקוון

וידאו בדפי המוצר מעודד את הלקוחות המתלבטים בקבלת החלטת הקנייה. היות, והצגת מוצר באינטרנט שונה בהרבה מצפייה בו באופן אישי בחנות. קטעי וידאו עבור דף המוצר כמו אלה המוצעים על ידי רשת החנויות White House Black Market , מאפשרים לגולש קבלת החלטת קנייה טובה יותר על איך הפריטים בעולם האמיתי מחוץ למסך המחשב.

whitehouseblackmarket

קרדיט: White House Black Market

  2. וידיאו בדפי הרשתות החברתיות

יותר ויותר מותגים משתפים סרטוני וידיאו ברשתות החברתיות  במיוחד ב- Instagram  כדוגמת: Marc Jacobs . סרטוני הוידאו ברשתות המקוונות מאפשרות למותג לפנות ישירות לקהלי היעד שלה, ולקדם את מוצריה. 

Marc Jacobs

קרדיט: Marc Jacobs

3. וידיאו תוכן באתרי מסחר אלקטרוני 

מכירת מוצרים בשווקים תחרותים במיוחד ו/או באספקת תכנים נוספים לקהל יעד מאפשרת פנייה לקהל יעד מוגדר. לדוגמא: בתעשיית האיפור והקוסמטיקה, הוספת סרטוני וידאו היא דרך לבניית קשר מתמשך עם קהל היעד ובניית קבוצות מעריצים למותג.  אתר Urban Decay  חברה המשווקת מוצרי איפור, מספק מגוון רחב של סרטוני וידאו לקהל הלקוחות מהדרכה לשימוש במוצרים קימיים וקידום מוצרים חדשים ועוד.

URBAN DECAY’S REVOLUTION LIPSTICK

4. וידיאו תוכן בבלוג שיווקי

בלוג, הוא דרך מצוינת לשפר את נראות המותג בתוצאות החיפוש בקידום אורגני, גוגל מקדמת תוכן וידאו במנועי החיפוש בהנחה שערך לגולש הוא גבוה יותר, יחד עם ערבוב מגוון תכנים בבלוג, הגורם יותר עניין לגולשים והם חוזרים שוב לאתר. לחזור לדוגמא: הבלוג של American Eagle משלב וידאו בצורה מצוינת.

American Eagle

קרדיט: American Eagle

 5. וידיאו בדף נחיתה – שלח אותם ל-YouTube 

אתרי מסחר אלקטרוני יכולים לקדם קטעי וידאו גם אם התוכן של המותג אינו מתארח שם. היות ו-YouTube הוא למעשה מנוע החיפוש השני בגודלו ברשת (אחרי גוגל), שמירת תוכן וידאו, משפרת את הקידום האורגני של המותג במנועי החיפוש. לדוגמא: Urban Outfitters, מותג ההלבשה המשתמש בדף YouTube , ובדף נחיתה כדי לקדם קטעי וידאו נבחרים. 

Urban Outfitters

קרדיט: Urban Outfitters